VII Przegląd Teatrów Parafialnych Diecezji Radomskiej

W dniach 22-23 marca, w Wierzbicy odbył się VII Przegląd Teatrów Parafialnych Diecezji Radomskiej pamięci Jana Pawła II. Został on zorganizowany przy współpracy Parafii pw. św. Stanisława BM, Gminnego Ośrodka Kultury, oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Instytut Teologiczny w Radomiu.
Patronat medialny obrały: Gość Niedzielny i Radio Plus Radom.
Przegląd od początku był modlitwą o beatyfikacje papieża, a w tym roku był wyrazem dziękczynienia za Jego beatyfikację.

Uroczystego otwarcia dokonał we wtorek J. E. ks. bp Stefan Siczek, a pamiątkowe statuetki, na zakończenie Teatraliów, wręczył ks. dr Jarosław Wojtkun – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

W przeglądzie wzięły udział cztery teatry z naszej diecezji, które wystawiły sztuki: „Mały Książę” (Suchedniów), „Misterium Maryjne” (Wierzbica), „Jaskółka” (Sucha), „5 minut” (Szydłowiec).
Wszystkie grupy teatralne ukazywały w swych przedstawieniach chrześcijańskie wartości moralne, dając jednocześnie publiczności dużą porcję naprawdę dobrej kultury i głębokich przeżyć.
W sumie w ciągu dwóch dni Teatraliów spektakle obejrzało blisko 700 osób !!!.
Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej atmosfery, szczególnie grupom teatralnym i wszystkim przybyłym Gościom.