„ATLANTYDA” po raz drugi w Gargulcu !

Od 24 do 26 maja szydłowiecki zamek gościł XIII Zamkowe Spotkania Teatralne ” O Laur Złotego Gargulca”- Ogólnopolski Przegląd Teatrów Amatorskich. Do udziału w tegorocznych spotkaniach zakwalifikowanych zostało 17 młodzieżowych zespołów teatralnych z całego kraju oraz 8 zespołów dziecięcych. Do konkursu została również zakwalifikowana (z pośród 40 zgłoszeń) grupa Teatralna ” Atlantyda” działająca przy GOK w Wierzbicy z przedstawieniem Pt.”Poskromienie Złośnicy” – W. Szekspira. Jury w składzie: Edward Gramot, Jerzy Kaszuba, Marek Ślusarski główną nagrodę w wysokości 1000 zł przyznało Grupie Teatralnej ” Dominik” z Częstochowy za spektakl „Król Edyp” – Sofoklesa.
Gośćmi tegorocznych Spotkań byli :amerykańska artystka Joan Lange, która zaprezentowała spektakl teatru tańca butach Pt. „Drumming Up Oskar” oraz artyści Sceny Kalejdoskop z Krakowa z plenerowym spektaklem Pt. ” Serce Don Juana” Organizatorem przeglądu było Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek. Honorowy patronat objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kazimierz Ujazdowski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik